SEO – optimalizace pro vyhledávače

Optimalizace pro vyhledávače

SEO, neboli optimalizace pro vyhledávače, bylo od svého vzniku již několikrát pohřbeno zaživa, a přesto stále hraje nesmírně důležitou roli v marketingovém mixu drtivé většiny společností, které se prezentují online. Neplacená návštěvnost z vyhledávačů bývá v b2b i b2c tou nejkonverznější návštěvností.

Díky agenturním i freelance zkušenostem Vám mohu nabídnout následující služby:

 1. High-level SEO analýza
 2. Analýza klíčových slov
 3. SEO audit
 4. Dlouhodobá optimalizace, project management
 5. Strategie linkbuildingu
 6. Analýza poklesu návštěvnosti
 7. SEO asistence při tvorbě nového webu
 8. SEO oponentura

DŮVODY

Proč si vybrat spolupráci se mnou?

Zkušenosti

Optimalizaci pro vyhledávače se věnuji od roku 2015. Nezajímají mě “zelené SEO audity”, ale reálný byznysový přínos všech mnou navrhovaných kroků.

Flexibilita

Vyzkoušel jsem si práci i na klientské straně, takže znám ten pocit bezmoci při čekání na kapacity dodavatele. Garantuji maximální flexibilitu při dodávání výstupů.

Proaktivita

SEO často naráží na problém v omezenými IT kapacitami, delšími schvalovacími procesy či nutnost komplexních změn. Tyto překážky mě neodradí, ve všech situacích najdu řešení, které Vám zajistí růst organické návštěvnosti.

Optimalizace pro vyhledávače

Proces spolupráce

01.

První informační schůzka (očekávání od vzájemné spolupráce).

02.

Nasdílení přístupových údajů do analytických nástrojů – pokud již existují.

03.

Tvorba solution designu pro daný projekt a cenové nabídky, prezentace nabídky.

04.

Tvorba výstupů s pomocí rodilých mluvčích.

05.

Dokončení finální prezentace, představení plánů činností na další období.

Nejčastější problémy, se kterými se na projektech setkávám:

 • Weby jsou obsahově chudé
 • Neochota optimalizovat rychlost a core web vitals
 • Zapomenutí na přesměrování URL adres při jejich změně / tvorbě nového webu
 • Ignorování důležitosti interního prolinkování
 • Neochota investovat do technické optimalizace v případě vlastních webových řešení, případně flexibilních krabicových řešení
 • Nerespektování SEO zásad při tvorbě nového obsahu

Mám zkušenosti s malými i velkými e-shopy, korporátními společnostmi i online srovnávači. SEO je sice univerzální, ale pro každý typ subjektů se hodí trochu jiný přístup. Je mi jasné, že každý SEO návrh, ač jakkoli užitečný, stojí další peníze (na vývoji, tvorbě obsahu, …). Navrhovat budu pouze takové kroky, o jejichž přínosnosti budu plně přesvědčený.

Případové studie z projektů​

Eurowag.com

Na projektu Eurowag.com pracuji již od roku 2021. Mým prvním úkolem bylo pomoc s velkou ztrátou vizibility ve vyhledávačích po spuštění nového webu. Po úvodních týdnech a měsících spolupráce, kdy bylo hlavním cílem obnovit ztracenou vizibilitu, jsme se dostali k rozvojovým činnostem na webu, které byly důležité k získání pokrytí na další relevantní fráze. 

Během spolupráce jsem pomohl začít s publikací nových článků na blogu, rozšířením o unikátní obsahové sekce (kupříkladu slovník pojmů) a díky off-page optimalizaci se nám podařilo pomoct i v nárůstu brand awareness na klíčových trzích – českém, polském, maďarském, rumunském a německém.


Ekaterina Osipenko, Head of Digital Marketing at Eurowag

I had the pleasure of working with Milan as a SEO consultant on a number of projects in B2B industry. He is highly skilled professional, always updated with fast paced industry knowledge and brilliant on achieving challenging goals. On the top of that he is a bright leader, and a strong motivator for his team, and even clients. 

 

Milan would be a great asset to any company looking for a truly devoted and results driven SEO expert, with deep knowledge also in other areas of digital marketing, such as PPC, Social Media and Digital Analytics. 

 

I wish him all the best in any future endeavors that he embarks on.

Koloshop.cz

Na projektu Koloshop.cz jsem pomáhal s revizí nově vytvořeného webu a jeho spuštěním. Velkou výzvou byl fakt, že na celém webu docházelo ke změně URL adres, což je ze SEO pohledu vždycky tak trochu výzva. Díky SEO kontrole a dodržení všech “SEO best practices” se nám podařilo projít změnou webu a jeho architektury bez dočasné či trvalé ztráty vizibility ve vyhledávačích.

Jana Lužinová, chief marketing office

S Milanem jsme spolupracovali na spuštění nového webu Koloshop.cz. Pomohl nám s problematickými prvky nového webu, navrhl možnosti jejich opravy. Díky SEO kontrole, došlo k hladkému spuštění nového webu.

Napište mi

Zajímá vás, jak mohu pomoci vašemu projektu? Neváhejte mi napsat, nebo zavolat, a já vám rád poskytnu více informací. 

  Odesláním automaticky souhlasíte se zpracováním údajů a s podmínkami zásady ochrany os. údajů.

  Napište mi na:

  Zavolejte mi na:

  © Copyright 2023, Milan Fiala |. Všechna práva vyhrazena. Web používá soubory cookies Web vytvořilo s láskou studio Fresh Mill